Klasik Otomobil Restorasyon Fast Care Porsche 944

CLASSICAL AUTOMOBILE RESTORATION

Turnkey restoration projects on 15 steps.

ORIGINAL AUTOMOBILE RESTORATION / RENOVATION

The projects which include the required jobs for which the second-hand cars reach their original condition.

MINI REPAIR AND DETAILING

Solution to all kind of estetical problems. The required detailed jobs for your car’s appearance to look in better condition and more attractive.

WHY SHOULD YOU CHOOSE US?

We do our job just because we love cars. Our primary sphere of activity is not tinker, paint job or “body shop” job like our competitors. Our primary sphere of activity and specialty is “restoration” We don’t start our projects just by taking a screwdriver or wrench and trying to take the car in to pieces. In direct contradiction, we initially do research of literature which is required before starting our project. We obtain the manuals belonging the car. We do a job plan. We work with the best repairmen of Şaşmaz Sanayi Sitesi who proved themselves in point of speciality by finishing their jobs perfetly in the past. We share and record all the details of the jobs we did with our customers.We give guarantee to all process we do. The most important part is we formalize all the processes we do.

Read More

SOME COMPLETED PROJECTS

SOME ON-GOING PROJECTS

Customer Comments

First I had hesitations but I realized that I am on the right place as the project approached to the conclusion. No matter what they say “Fast Care” is an expert.

Evo 3 is a very special car because of its uniqueness in Turkey. Loyalty to my car is dramatically increased after the processes done to my car. Delivery of my car before the feast was the most meaningful present to me. Fine details I realized after the delivery of the car also made me happier.

Processes made by Can Hergüner with niceness and great devotion was perfect and brilliant. I only chose “Fast Care” for all kind of revision processes since 2013.

I don’t think there is any other firm in “Şaşmaz Sanayi Sitesi” working captiously and cleanly like “Fast Care”. If you love your car, the only place you can take an exclusive and authentic service is “Fast Care”.

I thank a lot to Can Hergüner and Fast Care family for their effort they spent to my car on restoration process.

Can Hergüner ve Fast Care ile tanışmama çocukluk hayalim vesile oldu. Uzun yıllar hayallerini kurup, yıllarca ertelediğim hayalim mütevazi bir klasik otomobile sahip olmaktı. En sonunda 2014 yılının Kasım ayında uzun süren araştırmalardan sonra istediğim özelliklerde bir arabayı almak için bana bu projede ortak olan bir arkadaşımla Bursa’ya arabayı almaya gittik. Beklediğimizden çok daha kötü durumda olan bu arabayı her şeye rağmen almaya karar vererek bir maceraya atıldık.

Arabayı aldıktan sonra Amerika veya Avrupa ülkeleri gibi gelişmiş ülkelerde olan, televizyon kanallarında bu konu üzerine bir sürü programların olduğu, hurdalığa atılacak duruma gelmiş arabaları gerekirse elleriyle parçalar üretip hayata geri döndüren, bu işte uzmanlaşmış ve sadece restorasyon yapan tamirhanelerin Ankara’da olmadığını gördük. Çoğu tamirhane bu tip çok vakit alacak, uzun soluklu bir işe girmeyi asla istemiyordu. Maceramız büyük bir hayal kırıklığına dönüşmek üzereyken Fast Care’in internet sitesine tesadüfen rastladım ve bir umut ışığı doğdu.

Fast Care’in yaptığı işleri internette gördüğüm için benim aklımda arabayı kime emanet edeceğimiz konusu zaten netti ancak proje ortağımın tanıdığı olan Ankara Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi’ndeki bir özel servise arabayı gösterdik. Servis sahibi eşliğinde iki ayrı boya, kaporta dükkanını beraberce ziyaret ettik ama aldığımız cevap hep aynı oldu: "Siz bu arabayı satın". Sonrasında ortağımın tanıdığı; bütün hayatını bu işte ve sanayide geçirmiş olan ve dolayısıyla piyasayı çok iyi tanıyan servisin sahibi bize sanayiye düştüğümüzde ne gibi sıkıntılar yaşayacağımızı, bu işin belki de yıllar alacağını ve sonunda pes edeceğimiz konusunda bize dostça bir söylevde bulundu. Sonrasında beraberce Fast Care’e gittik ve Can Bey bu işin olabileceğini ve arabanın restorasyonunu üstlenebileceğini bize ifade etti. Bu tip işlerle uğraşan diğer yerlerde alışık olmadığımız bir şekilde bizi bilgilendirdi ve ciddi bir iş planı çıkardıktan sonra arabayı kendisine emanet etme konusundaki düşüncemiz kesinleşti ve arabayı kendisine teslim ettik. Aslında başka çaremiz de yoktu çünkü bu işi üstlenmeyi cesaret edebilecek bir başkasını Ankara’da bulmamız mümkün görünmüyordu ancak Can Bey'i tanıdıktan sonra içimiz çok rahat bir şekilde bu işe beraberce başladık. Sonrasında Fast Care’in bu işi sadece hayatını kazanmak gibi mecburiyet yüzünden değil aynı zamanda işini sevdiği için ciddiyetle yapan insanlar tarafından kurulmuş olduğunu gördük.

Sonuç olarak ilk restorasyon projesi devam etmekte iken Can Bey’e de güvenerek ikinci bir projeyi başlatmaya karar verdik. Restorasyon projemizde genelde yaşanan “usta” problemleri ile karşılaşmadık. Eğer Fast Care ile çalışmıyor olsaydık durum aynı olur muydu emin değilim.